ویلچر کربنی چیست

ویلچر کربنی چیست ؟ ویلچر کربنی مناسب چه نوع معلولانی هست ؟ اگر میخواهید به جواب این سوالات خود برسید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ویلچر های کربنی در دسته ویلچرهای فعال میباشند که در سال 1990 توسط یک شرکت سوئدی برای اولین بار ساخته شد در واقع استفاده از الیاف کربن اولین بار در صنایع حمل نقل در دوچرخه مورد استفاده قرار گرفت که به علت وزن خیلی پایین آن و مقاومت بالای آن مورد استقبال دوچرخه سواران قرار گرفت و کم کم در بقیه صنایع حمل نقل و پزشکلی از جمله ویلچر مورد استفاده قرار گرفت.

ویلچر کربنی چیست

 

  • مزایای ویلچر کربنی چیست

ویلچرهای کربنی یک انقلاب در صنعت ویلچرسازی بود که باعث تحولات گسترده ای در این حوزه شد.

  • سبک بودن :

از مهمترین مزایای ویلچرهای کربنی سبک بودن آن هست که در حال حاظر وزن ویلچرهای کربنی در سطح بازار جهانی از بازه 7 کیلوگرم هست تا 10 کیلوگرم که تقریبا نصف وزن سایر ویلچرها مرسوم در بازار را دارد.

  • مقاوم بودن :

از دیگر قابلیت های الیاف کربن که در ویلچرهای کربنی به کار رفته مقاومت بالای این الیاف هست.که در برابر همه نوع شرایط آب و هوای و برخوردها مقاومت دارد.

  • زیبایی :

از همه اینها که بگذریم برای استفاده از هر وسیله ای نیاز هست که شکیل و زیبا باشد تا مورد استفاده گسترده قرار بگیرد

ویلچرهای کربنی در سطح بازار نیز عمدتا زیبا و در رنگ های مختلف در ساخته میشوند.

ویلچر کربنی چیست

  • معایب ویلچر کربنی

به هر ویلچر کربنی هم مانند سایر وسایل معایبی خاص خود را دارد.

  • قیمت بالای آن :

شاید میتوان بزرگترین عیب این ویلچرهای را قیمت آن دانست چون مواد ساخت این نوع ویلچر ها بسیار هزینه بر هست علل خصوص برای کشور ما که در تحریم هست و مواد اولیه به سختی تهیه میشود.

  • قیمت ویلچر کربنی

قیمت ویلچرهای کربنی همانطور که در پاراگراف قبل خدمتتون اعلام کردیم به علت مواد ساخت آن بسیاربالاست و همچنین قیمت این ویلچرها باتوجه به مهندسی خاص آن و فرایند های زیاد به کار رفته روی ساخت این ویلچرهای قیمت تمام شده بالاتری نسبت به سایر ویلچرها پیدا میکند که قیمت پایه این ویلچرهای در ایران 19 میلیون تومان هست و نمونه های خارجی آن از 5000 هزار پوند شروع میشود که برای واردات آن هم مشکلات زیادی وجود دارد اما نمونه داخلی آن که توسط شرکت آوا سامانه یکتا تولید میشود که تفاوت چندانی از نظر کیفیت با نمونه های خارجی خود ندارد و حتی توانسته ویلچرهای خود را به سایر کشورهای از جمله ایتالیا و انگلیس هم صادر بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *